        IEV62-00002 TR Electronic
        Trang chủ / Thiết bị tự động hóa
        Bộ mã hoá xoay chiều IEV62-00002 TR Electronic
        • Clunid FMZ6000 Minimax
        • 6SL3120-2TE21-8AA3 Siemens
        • Mô tả
        • Đánh giá (0)
        TR Electronic Vietnam,Bộ mã hoá xoay chiều IEV62-00002 TR Electronic
        IEV62-00002 TR Electronic
        “Hành động kịp thời –  Đáp ứng nhanh chóng – Dẫn đầu tự động – Đi đầu cải tiến”
        Xem thêm: Các thương hiệu nổi tiếng trên thế giới mà công ty chúng tôi phân phối
        Sản phẩm
        Programmable, extremely resilient and more Incremental rotary encoders are used in machines and installations in different resolutions. Thanks to their simple design, incremental rotary encoders are more economical to manufacture than absolute rotary encoders. On the other hand, they only indicate position changes and cannot detect movements without a power supply. In addition to our programmable all-rounder with 58 mm housing for almost all resolutions, our product portfolio Incremental Rotary Encoders also includes a wide range of different sizes. In combination with hollow shafts, solid shafts of different diameters and a selection of flanges, you will find the right incremental rotary encoder for your machine’s installation situation. You will also find a multitude of housing options, e.g. ATEXcompliant housings and housings for use in aggressive media or for heavy mechanical stress (heavy-duty).
        100% EU
        Origin
        TR Electronic VietnamCode: IEV62-00002
        Description: INCREMENTAL ROTARY ENCODER
        IE 62A*4096 cable transmitter
        Drawing no. 04-IEV62-M0001
        IE 62A*4096 cable transmitter
        Pulse number 4096 ; Incremental interface
        Number of channels (K1/K2) + negation
        Zero pulse K0 + neg. ; Supply voltage 11-27V
        Protection class IP65 ; Limit temperature 0-80°C